sidolux_poradnik_czym_i_jak_wyczyscic_lodowke_2_.jpg

Czym i jak myć lodówkę w środku oraz na zewnątrz? Pomocne wskazówki

Ognisk bakterii jest w kuchni wiele – znajdują się między innymi w śmietniku, piekarniku i mikrofalówce, a także na klamkach, gałkach szafek oraz suszarkach do naczyń. Innym miejscem, w którym bytuje wyjątkowo dużo bakterii jest lodówka.

Dlaczego ważne jest czyszczenie lodówki? 

Choć drobnoustroje najszybciej namnażają się w temperaturze wynoszącej od 7°C do 60°C, niektóre z nich potrafią przeżyć także w temperaturach ujemnych. Na przechowywanym w lodówce jedzeniu może pojawić się także pleśń, w której usunięciu nie pomoże zdjęcie tylko spleśniałej części. Trzeba wtedy wyrzucić cały produkt, bo korzenie pleśni najpewniej zdążyły już przeniknąć do jego głębi. Po pozbyciu się go warto wyczyścić powierzchnię, na której się znajdował – pozwoli to na wyeliminowanie zgromadzonych w jego okolicy bakterii.

Czym myć lodówkę w środku?

Mycie lodówki powinno być regularnie wykonywanym obowiązkiem. Warto wyczyścić ją w środku przynajmniej raz w tygodniu. Jaki płyn do mycia lodówki wybrać? Rekomendujemy użycie produktu Sidolux Professional do lodówek i kuchenek mikrofalowych. Dzięki specjalnie opracowanej formule efektywnie likwiduje on z wnętrz lodówek i zamrażarek zabrudzenia oraz usuwa lekki szron i nieprzyjemne zapachy. Po jego zastosowaniu czyszczone powierzchnie są czyste, a okres świeżości komory wydłuża się. Aplikacja preparatu jest szybka i wygodna – można dokonać ją bez konieczności rozmrażania lodówki. Wewnątrz urządzenia środek pozostawia neutralny dla żywności zapach. Ponadto doskonale usuwa brzydkie zapachy z lodówki, a na jej zewnętrznej powierzchni nie pozostawia smug.

Jak umyć czarną lodówkę z zewnątrz?

Utrzymanie lodówki w czystości wymaga nie tylko regularnego mycia jej w środku. Na drzwiach sprzętu często pojawiają się zabrudzenia, zwłaszcza w okolicach uchwytów. Jeśli lodówka stoi blisko miejsca, w którym przygotowujemy posiłki, mogą powstać na niej liczne zachlapania. O czym należy pamiętać podczas czyszczenia lodówki z zewnątrz? Przede wszystkim o tym, aby nie pozostawić smug i przebarwień, w szczególności na ciemnej obudowie. Czarny sprzęt wymaga częstszego mycia niż urządzenia utrzymane w innych kolorach. Nie trzeba jednak sięgać po specjalistyczne środki do czarnych lodówek – wystarczy przetarcie powierzchni miękką ściereczką z odrobiną łagodnego detergentu, np. Sidolux Professional do lodówek i kuchenek mikrofalowych, i wytarcie jej do sucha.

Jak umyć lodówkę?

Spryskaj preparatem Sidolux Professional do lodówek i kuchenek mikrofalowych wnętrze urządzenia i odczekaj minutę. Następnie zetrzyj płyn wilgotną ścierką i wypoleruj powierzchnię do sucha ściereczką lub papierowym ręcznikiem. Jeżeli w lodówce znajduje się gruba warstwa tłustego brudu, powtórz czynność. W przypadku mycia zamrażarki, korzystając z produktu Sidolux, nie trzeba rozmrażać sprzętu.

sidolux_poradnik_czym_i_jak_wyczyscic_lodowke_3_.jpg