sidolux_poradnik_jak_umyc_kabine_prysznicowa_by_zyskala_swiezosc_1.jpg

Jak umyć kabinę prysznicową, by zyskała świeżość na dłużej? Praktyczne porady

Łazienka to pomieszczenie, w którym często pojawiają się trudne do usunięcia zabrudzenia. Kamień, rdza, grzyby i brązowe spoiny wymagają stosowania specjalnych środków chemicznych. Wnętrze, w którym codziennie dbamy o higienę, powinno być sterylnie czyste – dotyczy to szczególnie kabiny prysznicowej. W naszym artykule podajemy praktyczne porady, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się kamienia spod prysznica i dokładnie wyczyścisz powierzchnię.

Jak umyć prysznic z kamienia? Skuteczne płyny

Powstawanie kamienia w kabinie prysznicowej jest zjawiskiem naturalnym. To wynik kontaktu powierzchni z twardą wodą, zawierającą duże ilości jonów wapnia i magnezu. Nieregularne czyszczenie łazienkowej armatury może sprawić, że tego typu zabrudzenia będą naprawdę trudne do usunięcia. Dlatego tak ważne jest systematyczne sprzątanie.

Pozbycie się osadów z mydła na prysznicowej armaturze ułatwi SIDOLUX Professional płyn czyszczący do łazienki. Aby usunąć zabrudzenia, czyszczony element (np. baterię lub słuchawkę) należy spryskać bezpośrednio płynem. Po upływie ok. 60 sekund wystarczy wypolerować go suchą ściereczką lub papierowym ręcznikiem.

W celu wyczyszczenia kabiny prysznicowej z kamienia można sięgnąć po SIDOLUX Profi odkamieniacz. Środek ten nadaje się do stosowania na różnego rodzaju materiałach: szkle, plastiku, stali nierdzewnej, ceramice, białym akrylu, porcelanie, żywicy syntetycznej oraz powierzchniach chromowanych, emaliowanych czy szkliwionych.

Korzystając z odkamieniacza, można usunąć rdzę, kamień wodny oraz resztki mydła czy kosmetyków. Preparat znakomicie nada się do mycia płytek, luster, ścianek kabiny prysznicowej, wanien oraz umywalek. Jeżeli chcesz dowiedzieć się również, jak usunąć kamień lub rdzę z toalety, przeczytaj artykuł Osady kamienia i rdzy w toalecie – jak się ich pozbyć?

Brudne spoiny i fugi pod prysznicem – czym czyścić?

Kamień czy osad z mydła to niejedyne zabrudzenia powstające pod prysznicem. Wielu właścicieli kabin ma problem z odbarwionymi, brązowymi fugami ceramicznymi i spoinami. W tym przypadku można zastosować domowy sposób na mycie kabiny prysznicowej mieszanką zawierającą 100 ml octu, 100 ml wody i 70 g sody oczyszczonej. Powierzchnię należy pokryć pastą na ok. 30 minut, a następnie spłukać wodą.

W przypadku intensywnych zabrudzeń naturalne metody czyszczenia nie zawsze będą skuteczne. Wówczas warto zastosować SIDOLUX Profi renowator do fug i spoin. Środek ten umożliwia szybkie i sprawne usunięcie zanieczyszczeń z fug ceramicznych oraz spoin kauczukowych i silikonowych. Po naniesieniu preparatu na powierzchni pojawia się aktywna piana. Wnika ona dogłębnie w strukturę brudu, likwidując wszelkie zanieczyszczenia. Dzięki temu spoiny odzyskają swój oryginalny kolor, bez ryzyka powstania odbarwień.

Sposób na mycie szklanego prysznica

We współczesnych wnętrzach montowane są szklane prysznice. Już po kilku dniach od umycia szyb na powierzchni widoczne są wszelkie zabrudzenia – osady z mydła czy kamień. W takiej sytuacji warto zastosować SIDOLUX Profi płyn do mycia powierzchni szklanych. Dzięki niemu precyzyjnie można wyczyścić szyby kabiny prysznicowej na wysoki połysk, bez konieczności polerowania.

Innowacyjna formuła tego preparatu utrudnia powstawanie nieestetycznych zacieków podczas kontaktu z wodą. Szklaną powierzchnię należy spryskać, a następnie przetrzeć papierowym ręcznikiem. Produkt ten można wykorzystać nie tylko w czasie mycia kabiny prysznicowej, ale także w przypadku czyszczenia płytek kuchennych i łazienkowych oraz luster czy witryn.

 

sidolux_poradnik_czyszczenie_fug_w_kuchni_i_lazience_3.jpg