sidolux_poradnik_udraznianie_rur_w_mieszkaniu_9_.jpg

Udrażnianie rur w mieszkaniu – fakty i mity

Co powoduje zatykanie kanalizacji? Do głównych powodów należą niepoprawne wykonanie, niewłaściwa eksploatacja oraz brak konserwacji konstrukcji. Z problemem tym można poradzić sobie, stosując domowe sposoby lub profesjonalne środki czystości. W naszym artykule podpowiadamy, jak udrożnić rury szybko i wygodnie.

Domowy sposób na udrożnienie rur

Najprostszą metodą czyszczenia odpływu kanalizacyjnego jest zastosowanie octu i sody. Aby sprawnie udrożnić rurę, należy wsypać około ¾ szklanki sody i dodać ½ szklanki octu. Następnie trzeba szczelnie zakryć odpływ korkiem, odczekać około 30 minut i spłukać całość gorącą wodą. Taki szybki i tani sposób stanowi doskonałą, naturalną alternatywę dla zaaplikowania profesjonalnego środka – znakomicie sprawdza się, gdy pod ręką nie ma specjalistycznego preparatu do czyszczenia rur. Ponadto jest bezpieczny w przypadku udrażniania rur z kamienia oraz rur żeliwnych.

Udrażnianie rur – po jaki produkt sięgnąć?

Bardzo dobre rezultaty zapewnia korzystanie z profesjonalnych środków do udrażniania rur. W celu oczyszczenia instalacji można sięgnąć po Sidolux PROFI udrażniacz do rur w żelu, co zapewni doskonałą skuteczność w krótkim czasie. Środek można też zastosować podczas czyszczenia otworu odpływowego. Skutecznie rozpuszcza wszelkie zanieczyszczenia, nie uszkadzając przy tym zbiorników. Ponadto konsystencja żelu umożliwia dotarcie do zatorów poprzez zgromadzoną w umywalce czy zlewie wodę.

Jak stosować Sidolux PROFI w żelu do udrażniania rur?

1. Wlej 100 ml żelu do odpływu.
2. Odczekaj ok. 20 minut.
3. Obficie spłucz całość ciepłą wodą.

Jak usuwać z rur codzienne zabrudzenia?

Niedrożność rur to częsty efekt ich bieżącej eksploatacji. Stosowanie środków udrażniających nie zawsze jest jednak konieczne. Z aplikacji profesjonalnego preparatu można zrezygnować np. wówczas, gdy zatkaniu ulegnie jedynie syfon. Powstawanie zatorów kuchennych zazwyczaj wynika z gromadzenia się w rurach tłuszczu (np. wlewanego do zlewu w trakcie czyszczenia patelni), resztek posiłków, odpadów wytwarzanych podczas mycia warzyw i owoców, fusów itd. Na zatory łazienkowe często składają się z kolei włosy oraz piach, a także trudno rozpuszczalny papier toaletowy czy chusteczki higieniczne. W nowszych instalacjach syfon można w takim wypadku bardzo łatwo odkręcić, a następne oczyścić z zalegających w nim zanieczyszczeń pod strumieniem wody. Jeżeli problem nie znika, konieczne jest zastosowanie profesjonalnych środków udrażniających.

sidolux_poradnik_udraznianie_rur_w_mieszkaniu_5_.jpg